bart.png

What is NePoPo®

Language of Modern DogTraining

NePoPo® is a system created by Bart and Michael Bellon. It stands for Negative Positive Positive. It is a complex system that makes communication between dog and handler more effective because the dog does not resist it, but instead finds benefits in it itself. In this system, it is the dog who leads the whole training and does not just blindly follow the handler.

The result is a very confident dog that follows every command with heart and soul.

At NePoPo® we combine the best of both worlds: a positive way and old school. Remember: the best of both worlds. The system is the perfect balance between motivation and concentration.

NePoPo® is lifestyle

nepopo.jpg

Často kladené otázky

Pro jaké psy je tento systém vhodný?


Pro všechny psy bez rozdílu. Systém je stavěný tak, že se vždy přizpůsobuje psovi. Vždy říkám, že je to jako pracovat s fotbalovým mužstvem, někdo potřebuje pochválit, někdo potřebuje kritiku, další zase něco jiného. Kde je pravda, to je individuální. Systém vás naučí porozumět jednotlivým ingrediencím ve výcviku psů, které budete přizpůsobovat individuálně každému psovi. Systém využívá to nejlepší z vzdálených přístupů - pozitivky a staré školy. Systém je vhodný pro štěňata, mladé psy i dospělé psy. Pro rodinné i pracovní psy.
Je nutné používat elektronický obojek?


Nikoliv, EO je pouze nástroj, který má své výhody a nevýhody. Jeho použití v systému závidí čistě na psovodovi. Jeho použití tedy není nutné.
Kdy mohu začít s tímto systémem?


Není omezeno věkem psa. U štěňat je nejdůležitější socializace, poté naučit psa se učit - k tomu využíváme shaping. Shaping je i skvělá metoda jak naučit psa milovat výcvik, aby byl připraven na další kroky ve výcviku.
Potřebuji mít nervově silného psa pro tento systém?


Nikoliv. Tento systém právě buduje silné psy. Proto je tento systém vhodný jak pro pracovní psy, tak pro rodinné, abyste měli nervově stabilního člena rodiny.
Jak dlouho by měla trvat tréninková lekce?


Doporučuji krátké a intenzivní lekce klidně vícekrát za den. Nikdy netrénujte psa, který nemá zájem o výcvik nebo je unavený, to je ztráta času.
Chci začít se shapingem, ale pes je pasivní. Jak na to?


Na začátku odměňujte každou malou aktivitu. Pohled, pohyb. Postupem času pes bude aktivnější a aktivnější.
Není NePoPo® jen kontrastní metoda - konec tlaku a odměna?


Zkratka NePoPo® vycházející ze slov Negative Positive Positive k tomu může svádět, ale není to tak. Představte si psa, který táhne na vodítku za něčím, co chce. Škrtí se na obojku (NePo - tlak), ale diskomfort je nižší než touha psa dostat se za svým cílem. Když se dostane ke svému cíli, skončí škrcení (NePo - konec tlaku) a zároveň dosáhne svého cíle (Po). Pes toto chování opakuje a chování je díky NePo>Po stále silnější a silnější. V kontrastní metodě je to naopak. Tam je NePo - tlak vyšší než touha psa chování udělat. Tento princip aplikujeme do každého cviku. Zní to snadně, že? Ale tak lehké to není. Proto jsme tady my, abychom vás to naučili :)

NePoPo®

for pet dogs

NePoPo®

for working dogs